Keramika si mě přivolala

Keramice se věnuji již hezkou řádku let. Když jsem poprvé, jako malá, uviděla hrnčíře u kruhu, byla jsem jako očarovaná! Moje kroky po střední škole ale vykročily jiným směrem, do kanceláře. Tam mi to došlo, já přeci nechci vypisovat tabulky a vařit kafe! Já chci tvořit hrnky, do kterých vaří kafe někdo jiný. A tak si mě keramika přeci jen zavolala a já poslechla. A opravdu, nakonec tu sedím v umazané zástěře, za nehtama hlínu, ale jsem tu správně, tady chci být.

Každý kousek mé tvorby je originál

Výrobky jsou buď ručně modelované, nebo vytáčené na kruhu, každý kousek je originál. Nikde jinde nenajdete takového skřítka, jaký si lenoší na vaší zahrádce.

Keramika do kuchyně je nejen praktickým pomocníkem, ale též ozdobí vaší linku či kredenc. K ní mám provedené atesty na materiály pro styk s potravinami od ZÚ. Veškerou keramiku můžete samozřejmě šoupnout do myčky.

Chci své dovednosti předávat dál

Ráda se s vámi setkám i osobně na některém z mých keramických workshopů nebo kroužků. Nejvíce mě těší pokroky mých stálých účastníků kurzů a také to, že můžu své zkušenosti předávat dál. Zároveň si znalosti a dovednosti stále prohlubuji a sama se  účastním odborných kurzů, např. v nejvyhlášenějším  českém Keramickém studiu v Kohoutově. Stále je co objevovat, svět keramiky mě nikdy nepřestane udivovat.

Něco k přečtení

Pokud byste se o mně chtěli dozvědět něco více, třeba jak vznikají mé sošky nebo jak si představuji svůj ideální den, můžete se začíst do článků zde:

Rozhovor pro Fler magazín

https://www.fler.cz/magazin/jit-s-nejradeji-mam-kdyz-muzu-poslouchat-jen-sve-ruce-2186

Rozhovor v časopise Kreativ

https://www.fler.cz/magazin/keramika-mila-az-srdce-prechazi-2742

Uveřejněný návod v časopise Golem

Zákazník je plný nápadů 

Některé mé výrobky vznikají na zakázku. Pokud jste nenašli v e-shopu to co zrovna potřebujete, neváhejte mě kontaktovat. Když to bude v mých silách a časových možnostech, určitě se domluvíme.

Kontakt

Jitka Kušková
648 71 Lučany nad Nisou 735
tel.: 737 940 751
e-mail: jitka@hrnecky.cz

Jíťa je velmi talentovaná žena, srdcařka, která tvoří s láskou a i s citem pro detail. Její něžná keramika mi dělá každý den radost v kuchyni. Bez keramické máslenky s kvítky si už neumím představit žádnou víkendovou snídani. Zahrádku mi zkrášlují keramická pítka pro další zvířecí návštěvníky. I na ně totiž Jíťa myslí. A to je mi velmi sympatické. Také umí tvořit na míru. Pro mě vytvořila překrásnou bohyni Gaiu, která stráží mou bylinkovou spirálu. A jestli ještě nemáte kvašák na pickles, tak šup šup do e-shopu. Chceme přeci posilovat imunitu... 😉V kvašákách má vždy výběr. Navíc se vzory, které se neokoukají.

Leona Sulimenková